Антракноз винограда

Хвороби винограду, шкідники винограду, гербіциди, інсектициди, акарициди. Захист від небажаних природних явищ.
Відповісти
Аватар користувача
admin
Администратор
Администратор
Повідомлень: 81
З нами з: 13 лютого 2015, 19:39
Дякую (а): 12 разів
Подякували: 99 разів

Антракноз винограда

#1

Повідомлення admin »

Антракноз винограда - грибное заболевание. Поражает листья, побеги, соцветия, ягоды. Широко распространено в странах Европы, Азии, Америки и в Австралии. В основном развивается в районах с теплым и влажным климатом (Ср. Азия и Закавказье), в зоне влажных субтропиков Черноморского побережья Кавказа, в Молдавии, на Украине.

Возбудитель - Gloeosporium ampelophagum Sacc. Зимует на пораженных органах винограда и долго сохраняется (до 5 лет) в виде мицелия, пикнид и склероциев. За сезон дает до 30 поколений спор. Выпадение осадков весной вызывает раннее поражение только начинающих развиваться молодых листьев и побегов винограда.

Признаки заболевания. На листьях появляются бурые пятна, окруженные темно-белой каймой, которые часто сливаются. В местах пятен ткань отмирает и выпадает. На виноградных побегах образуются вдавленные коричневато-бурые, а затем розовато-серые овальные пятна с темной каймой, нередко захватывающие целые междоузлия. Позднее ткань растрескивается, образуя глубокие язвы. Побеги часто надламываются и усыхают. Подобные симптомы проявляются на гребнях, черешках листьев. Пораженные соцветия приобретают коричневый цвет и усыхают. На ягодах образуются буроватые или серые вдавленные угловатые и округлые пятна с темной каймой. Сильное распространение и вспышка болезни на виноградниках наблюдаются в дождливую погоду. Антракноз наносит большой ущерб виноградарству.


Виносад
новичок
новичок
Повідомлень: 60
З нами з: 28 листопада 2015, 20:13
Дякую (а): 411 разів
Подякували: 57 разів

Re: Антракноз винограда

#2

Повідомлення Виносад »

Рідкісна зараза, але можна контролювати


Аватар користувача
Roman
Супермодератор
Супермодератор
Повідомлень: 328
З нами з: 15 лютого 2015, 10:41
Звідки: Луганск,Киев
Дякую (а): 94 рази
Подякували: 196 разів

Re: Антракноз винограда

#3

Повідомлення Roman »

Виносад, интересен ваш опыт поделитесь


В ком нет любви к стране родной, те сердцем нищие калеки... Т.Г.Шевченко
Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#4

Повідомлення sania »

Виносад писав:Рідкісна зараза, але можна контролювати
Щось я сильно сумніваюсь що антракноз можливо саме контролювати. Принаймі в моїх умовах це робити дуже важко. Цьогоріч він був надзвичайно агресивний - Красень в мене страждає кожен рік в більшій або меншій степені, а цього року побило Євмолпію по зеленій ягоді. Причому я був на винограднику і робив огляд і все було чисте ; приходжу через сутку а в мене на одному кущі всі ягоди в чорних цяточках. А от позбутися антракнозу можна. Тільки потрібно цілеспрямовано з ним боротись ще з весни, а якщо інфекційний фон високий потрібно повторити антиантракнозні міроприємства на другий рік і на третій. Після повного виведення контролювати посадковий матер'ял . Ще олин нюанс: якщо ви провели антиантракнозні обробітки а ваш сусід покладається на "тосізробит" то нічого не вийде і з антракнозом потрібно буде боротись кожен рік.
Пару слів по препаратах для бородьби з цією хворобою винограду: препарат Антракол , який мав би спеціалізуватись на борртьбі з антракнозом показав повну безпомічність чи то в силу того що це фальсифікат чи може по якихось інших причинах, але результатів від цього фунгіциду - 0,0. Гарно діють на цей патогенний гриб препарати на основі міді. Зокрема я користуюсь бургундською сумішшю (модифікованою) де карбонат натрію замінений на карбонат калію+хороший прилипач. Є достовірні дані що дуже ефективний проти антракнозу препарат Полірам.


Виносад
новичок
новичок
Повідомлень: 60
З нами з: 28 листопада 2015, 20:13
Дякую (а): 411 разів
Подякували: 57 разів

Re: Антракноз винограда

#5

Повідомлення Виносад »

Roman писав:Виносад, интересен ваш опыт поделитесь
Вперше побачив його на Красотці. Тоді вдалось зупинити пенкоцебом. Але частина врожаю пропала, бо не одразу й розпізнав. Тепер чергую різні препарати. Винен сам, бо іноді нехтую профілактикою, як зокрема цього сезону, тож у червні побачив на Платовському,Восторзі мускатному,Льоліку невеликі враження, а в односельчанина на ...Гібриді білому! Обробляв Антракол-ТопсинМ,через 9днів скор-Фольпан.Зупинив подальший розвиток. Минулого року страждав один із Русболів і к-ш Запорізький. Виглядає, що причина перш за все у загущенні пагонами і недостатньому провітрюванні


Виносад
новичок
новичок
Повідомлень: 60
З нами з: 28 листопада 2015, 20:13
Дякую (а): 411 разів
Подякували: 57 разів

Re: Антракноз винограда

#6

Повідомлення Виносад »

sania писав:
Виносад писав:Рідкісна зараза, але можна контролювати
Щось я сильно сумніваюсь що антракноз можливо саме контролювати. Принаймі в моїх умовах це робити дуже важко. Цьогоріч він був надзвичайно агресивний - Красень в мене страждає кожен рік в більшій або меншій степені, а цього року побило Євмолпію по зеленій ягоді. Причому я був на винограднику і робив огляд і все було чисте ; приходжу через сутку а в мене на одному кущі всі ягоди в чорних цяточках. А от позбутися антракнозу можна. Тільки потрібно цілеспрямовано з ним боротись ще з весни, а якщо інфекційний фон високий потрібно повторити антиантракнозні міроприємства на другий рік і на третій. Після повного виведення контролювати посадковий матер'ял . Ще олин нюанс: якщо ви провели антиантракнозні обробітки а ваш сусід покладається на "тосізробит" то нічого не вийде і з антракнозом потрібно буде боротись кожен рік.
Пару слів по препаратах для бородьби з цією хворобою винограду: препарат Антракол , який мав би спеціалізуватись на борртьбі з антракнозом показав повну безпомічність чи то в силу того що це фальсифікат чи може по якихось інших причинах, але результатів від цього фунгіциду - 0,0. Гарно діють на цей патогенний гриб препарати на основі міді. Зокрема я користуюсь бургундською сумішшю (модифікованою) де карбонат натрію замінений на карбонат калію+хороший прилипач. Є достовірні дані що дуже ефективний проти антракнозу препарат Полірам.
Щодо Антраколу в мене подібні враження, але, як казала моя мала:тато гроші заплатив, то треба йти, так і тут,- купив, то й використав )))


богдан
новичок
новичок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 серпня 2015, 21:52
Подякували: 2 рази

Re: Антракноз винограда

#7

Повідомлення богдан »

sania писав: Гарно діють на цей патогенний гриб препарати на основі міді. Зокрема я користуюсь бургундською сумішшю (модифікованою) де карбонат натрію замінений на карбонат калію+хороший прилипач.
Доброго дня
Уточніть будь-ласка терміни обробок, та концентрацію діючих речовин.
І ще, який хороший прилипач?


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#8

Повідомлення sania »

Трішки не зрозумів запитання??? Потрібно назвати арепарати на основі міді чи інгрідієнти тієї бургундської суміші якою я користуюсь?


богдан
новичок
новичок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 серпня 2015, 21:52
Подякували: 2 рази

Re: Антракноз винограда

#9

Повідомлення богдан »

sania писав:Трішки не зрозумів запитання??? Потрібно назвати арепарати на основі міді чи інгрідієнти тієї бургундської суміші якою я користуюсь?
Звичайно мене цікавить співвідношення мідного купуросу та питтєвої соди(я так розумію) а також їх кількість на 10 л води
Ну і звичайно термін обробки:
Обробляти до розпускання бруньок чи вже по молодому приросту?


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#10

Повідомлення sania »

Трошки не правильно. Не питтєвої соди. Питтєаа сода це гідрокарбонат натрію - сіль яка не приносить ніякої користі для рослини. Тому я доводжу рН суміші - карбонатом калію (без гідро).
Інгрідієнти і дози:
Мідний купорос (CuSO4•5H2O) - 100 гр./10л.
Карбонат калію ( К2СО3 (поташ)) - 60гр./10л.
Прилипач (назву мушу уточнити так як забув вже) 5гр./10л.


Аватар користувача
Roman
Супермодератор
Супермодератор
Повідомлень: 328
З нами з: 15 лютого 2015, 10:41
Звідки: Луганск,Киев
Дякую (а): 94 рази
Подякували: 196 разів

Re: Антракноз винограда

#11

Повідомлення Roman »

sania, а с какой частотой проводить обработки винограда? Это я так понимаю контактный получается препарат?
За це повідомлення автора Roman подякував:
hutir3
Рейтинг: 5.56%
 


В ком нет любви к стране родной, те сердцем нищие калеки... Т.Г.Шевченко
Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#12

Повідомлення sania »

Roman писав:sania, а с какой частотой проводить обработки винограда? Это я так понимаю контактный получается препарат?
Препарат контактный. От антракноза надо проводить почти каждую неделю. Начиная от обработки 3% смесью по лозе и нераспустившимся почкам и заканчивая перед цветением. Тогда есть реальный шанс освободится от антракноза раз и навсегда.


богдан
новичок
новичок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 серпня 2015, 21:52
Подякували: 2 рази

Re: Антракноз винограда

#13

Повідомлення богдан »

По антракнозу зустрічав що дієвим є тільки використання суміші сірки та вапна(якщо я правильно зрозумів )
Тільки потрібно використовувати до розпускання бруньок, бо сірка дуже випалює
Цюж суміш використовують для лікування антракнозу інших рослин

Посилання на lime sulfur зустрічав і в статтях з канади(для боротьби з антракнозом).
От тільки цікавить пропорція сірки та вапна і води?


yar
новичок
новичок
Повідомлень: 47
З нами з: 23 листопада 2020, 21:12
Звідки: Івано-Франківська обл.
Дякую (а): 16 разів
Подякували: 24 рази

Re: Антракноз винограда

#14

Повідомлення yar »

Важливо:
При приготовлении бургундской жидкости рекомендуется соблюдать очерёдность смешивания растворов. В раствор соды и мыла ( воды температурой 40—45 °С) вливают тонкой струйкой, тщательно перемешивая, раствор медного купороса . ... При перенасыщении медным купоросом раствора происходит коагуляция, и раствор становится непригодным для опрыскивания.
За це повідомлення автора yar подякував:
sania
Рейтинг: 5.56%
 


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#15

Повідомлення sania »

yar писав: 07 травня 2021, 19:51 Важливо:
При приготовлении бургундской жидкости рекомендуется соблюдать очерёдность смешивания растворов. В раствор соды и мыла ( воды температурой 40—45 °С) вливают тонкой струйкой, тщательно перемешивая, раствор медного купороса . ... При перенасыщении медным купоросом раствора происходит коагуляция, и раствор становится непригодным для опрыскивания.
Ця інфа стара як мамонт ))))


yar
новичок
новичок
Повідомлень: 47
З нами з: 23 листопада 2020, 21:12
Звідки: Івано-Франківська обл.
Дякую (а): 16 разів
Подякували: 24 рази

Re: Антракноз винограда

#16

Повідомлення yar »

Ну,я згоден,але зайвий раз не завадить нагадати ,бо не всі є хіміками.Поділюсь своїми спостереженнями.При приготуванні бургунської суміші важливо в кінцевому результаті,щоб розчин був нейтральним,або ледь лужним.В результаті моїх експериментів виходить така пропорція компонентів для 1% розчину:Мідний купорос (CuSO4•5H2O) - 100 гр./10л.Карбонат калію ( К2СО3 (поташ)) - 80-85гр.10л.Тоді по замірам РН-метру виходить ледь лужний розчин.
Позаминулого року в мене антракноз знищив майже весь урожай.А працював я біопрепаратами.В сусіда на той час антракноз поселився фундаментально.А я на жаль не звернув на це увагу.Минулого року працював полірамом.Ну що сказати?Урожай десь був на 60% від очікуваного.Але як позаминулого так і минулого року були страшні дощі впродовж 1,5 місяця,і може полірам трохи врятував.Тепер пробую бургунською по рецепту sania.Про результат відпишу.До речі,де-які сорти винограду обпалюються(молоді листочки),наприклад:Аркадія,Вальок,Долгожданний,Каміла...Де-яким по-барабану!


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#17

Повідомлення sania »

yar писав: 29 травня 2021, 20:48 Тепер пробую бургунською по рецепту sania.
Ви упустили дуже важливу деталь з мого "рецепту". Щоб старі методи захисту винограду були ефективні їх потрібно завжди модернізувати.
В свою бургундську суміш я додаю прилипач і адьювант. Якщо з функціями першого все зрозуміло то що з себе представляють адьюванти мало хто знає. Всі суміші для обробки винограду мають водну основу. А у води є так званий поверхневий натяг. Щоб не вдаватись у китайські грамоти поясню доступно - капля води, попавши на лист винограду під дією певних сил тримає форму каплі і вода випарувавшись залишить препарат міді діаметром таким же як була капля. Адьюванти це клас ПАР , які знижують поверхневий натяг і капля розтікається по всьому листу утворюючи плівку. Плівка швидше висихає ніж поодинокі каплі, а прилипач не дає дощу змити препарат. Підведу висновок і перерахую переваги обробки з адьювантом :
1. Суттєва економія розчину і препарату.
2. Зменшення часу висихання після обробітку. Достатньо 15 хв. і дощ вже не зможе змити препарат з листового апарату куща.
3. Суттєво підвищується ефективність обробітку, так як плівка ставить надійний бар'єр перед проникненням грибкових хворіб у лист.
4. Час очікування між обробітками теж суттєво зротає.
5. Робочий розчин не коагулює і може залишатись придатним до тижня часу, що дуже важливо у випадку якщо виноградар користується обробітком неорганічними фунгіцидами.
За це повідомлення автора saniaподякували (всього 2):
yar, hutir3
Рейтинг: 11.11%
 


yar
новичок
новичок
Повідомлень: 47
З нами з: 23 листопада 2020, 21:12
Звідки: Івано-Франківська обл.
Дякую (а): 16 разів
Подякували: 24 рази

Re: Антракноз винограда

#18

Повідомлення yar »

Прилипач я використовую,просто забув написати за це.А за адьювант Ви не писали.А ідея дуже корисна.Тут,по моєму,( з адьювантом ) є ще один плюс:бургунська суміш обпалює якраз по краях листка,де збирається більше рідини.А завдяки адьюванту,я думаю,цього не мало б бути.До цвітіння ще треба мабуть обробити зо два рази.І:
1.Чи не пошкоджу я грона винограду?
2.Який використовуєте адьювант?
3.А після цвітіння який використовуєте,думаю,системний препарат?
Дякую.


yar
новичок
новичок
Повідомлень: 47
З нами з: 23 листопада 2020, 21:12
Звідки: Івано-Франківська обл.
Дякую (а): 16 разів
Подякували: 24 рази

Re: Антракноз винограда

#19

Повідомлення yar »

Як я і обіцяв,відпишуся по використанню бургунської суміші.Я писав,що минулого року я працював полірамом. Цього-бургунською сумішшю.Результат:минулого року урожай 60% від очікуваного,цього-95%.Але вношу поправку на погоду: минулого року дощі лили десь 1,5 місяця,а цього року погода була нормальна.А для експерименту потрібні однакові умови.Хоча результатом задоволений.


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: Антракноз винограда

#20

Повідомлення sania »

yar писав: 27 листопада 2021, 21:49 Результат:минулого року урожай 60% від очікуваного,цього-95%.
Адьювант до суміші добавляли?


Відповісти

Повернутись до “Хвороби, шкідники і стихійні біди на винограднику”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей