ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

сортова географія, столові сорти, технічні(винні) сорти, безнасінневі сорти, новинки селекції і т.д.
Відповісти
Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#1

Повідомлення bigger »

Привіт всім! Вирішив відкрити тему, по надзвичайно цікавому ХЗЧ, Кефесія або Чорний Доктор(Вірменський)...Що сподвигло, так це те, що шанована мною колись контора Магарач, судячи з усього, на мою думку, пробує привласнити старовинний, цікавий більш ранній та обоєполий, можливо сіянець, Кримського автохтонного Чорного Доктора. А можливо, якщо вірити пану Плясунову, то саме ця ХЗЧ і послугувала батьківською формою для Кримського ЧД. Звичайно, на 100% істину наведена нижче інформація не претендує, ХЗЧ все-таки, але ....

Отже, зібрана мною, переосмислена та структурована інформація з різних джерел:


Сообщение от Gennadiy 1975 Посмотреть сообщение:
Ето межвидовой гибрид Кефесия х Ифигения от Магарач!

Ви так впевнено про це кажете, наче приймали безпосередню участь в схрещуванні Хоча, Вам звісно, з Євпаторії видніше!) Але я дико сумніваюсь, і про роботу над СуперКефесією ніхто не говорив, і ніде інформації раніше не було (до війни), а Магарач разз, і провів вдале схрещування, середньої по термінам Іфігенії, яка сама нестійка до хвороб, з таким же самим хворобливим пізнім автохтонним сортом, та років з 5 проводив спостереження та відбір, як то було, з Академіком наприклад...І зверніть увагу, це було зроблено в ненайкращі часи для Магарача, коли звідти пішли кращі ведучі співробітники, такі як Інна Феліксівна Питель, та були знищені дочірні підприємства та дослідні ділянки:


А може все набагато простіше? Можливо, це саме ту обоєполу ранньо-середнього чи середнього терміну Кефесію презентували перед 2017р в Воронежі на дегустації (замітьте, виростили, зробили вино, і представили на дегустації)? Можливо, це саме та Кефесія росте вже біля 10 років у виноградаря з Чернівців, (від якого її отримав і я, як армянський Чорний Доктор) який колись її отримав з Запоріжжя? Можливо саме цей обоєполий Чорний Доктор реалізує і пан Плясунов?:

І ось її обговорення:


18.12.2016, 19:31 #4469

ТиС

Адрес: Воронеж 51⁰81'
Сообщений: 464
Рейтинг: 1462 Re: Северное виноделие
________________________________________
Цитата:
Сообщение от Виктор Дерюгин
,
который местные виноградари и виноделы называют словом "Мукузани" на том историческом основании, что именно из этого села и были когда-то привезены в Воронеж первые его чубуки. Существует неподтвержденная никак информация, что вероятно сорт является либо 100% Саперави, либо каким-то его сеянцем.
Вот так и рождаются темы для обсуждения. Ни когда не слышал информации что Мукузани является 100% Саперави. Если кому интересно знать мнение начинающего винодела тогда пожалуйста.
Из небольшого количества белого вина да лучше всех мне понравилось вино занявшее 1 место из сортов ЦМ,Дружба,Олег,Солярис. Может быть как раз тем что от всех сортов было что-то свое.Вино занявшее 2 место (из Дружбы) не понравилось , простое без муската, без изысков.3 место сухое из ЦМ думаю многие знают что это.
Если я правильно понял из белых мускатных гибридов лучше делать с остаточным сахаром и потреблять до весны.
По красным. Да Саперави 1место. 2 место -Мукузани, ну для меня он мог бы поспорить с Монархом(3 место), но они разные.Кстати Акованцев выделил Мукузани Татьяны Китаевой(которое не стало призером).Не знаю, женщина она конечно красивая, но истина дороже.Не только мне но и товарищам по столу показалось что вино мало того что бокал не сильно окрасило, но и на вкус было не похоже на другие образцы Мукузани.Про Мерло (4место) -не мое.
Кстати мне показалось что приз зрительских симпатий завоевало вино из Кефесии. Но не кто не мог понять как в Воронежской области его могли вырастить.
18.12.2016, 20:16 #4470

Мих Ал-ч ДОКТОР
Местный

Регистрация: 23.08.2012
Адрес: Воронеж, виноградник - Б-Дмитровка, Воронежская обл, 50*30 00"с.ш., 39* 38 60" в.д. Н-129
Сообщений: 129
Рейтинг: 941 Re: Северное виноделие
________________________________________
Цитата:
Сообщение от ТиС
Вот так и рождаются темы для обсуждения. Ни когда не слышал информации что Мукузани является 100% Саперави.
Геннадий Викторович, ПОЖАЛУЙСТА, НЕ НАЧИНАЙТЕ ЭТУ ТЕМУ ДЛЯ ОБСУЖДЕНИЯ, т.к. в соответствующей ветке "Мукузани ХЗЧ", почитайте пожалуйста, эта тема отработана "порвали как Тузик грелку" ...

О так назывемом "Черном докторе" из Кефесии МНЕ это вино ОЧЕНЬ ПОНРАВИЛОСЬ и с Вами согласен, т.к. многие отметили его (первая сразу отметила Лина Наумова)
Остается загадка Кефесия ли это, ?ранний клон?, ну автор утверждал, что возможно, что виноград в пристеночном варианте растет, отсюда и результат!?


Мих Ал-ч ДОКТОР

Регистрация: 23.08.2012
Адрес: Воронеж, виноградник - Б-Дмитровка, Воронежская обл, 50*30 00"с.ш., 39* 38 60" в.д. Н-129
Сообщений: 129
Рейтинг: 941 Re: Северное виноделие
________________________________________
Цитата:
Сообщение от Иван Плющ
А как же мероприятие на 17 декабря?
Подождем, может когда профессионально напишет Денис Руденко?


__________________
18.12.2016, 20:32 #4471

gambler
Член Клуба виноградарей и садоводов

Регистрация: 08.05.2007
Адрес: г.Воронеж
Сообщений: 470
Рейтинг: 4263 Re: Северное виноделие
________________________________________
Напишу пару слов и о своих ощущениях по дегустации. Во первых, спасибо, что организовали, пригласили Дениса Руденко, что бы не говорили,товарищ знающий и авторитетный. Порадовало, что в принципе,оценки совпали с оценками жюри.Вин из белых сортов было всего 5, и большинству из сидящих рядом , в том числе и мне, и жюри понравилось вино из смеси белых сортов Игоря Наумова. Мы его сразу выделили. Лично у меня второе место среди белых заняло вино Цитронный Магарача М.Акованцева, третье-Шардоне А.Герасименко.
Красных вин было много, порадовали не все. Лично мне больше всего понравились вино Монарх (А.Журавлев), 2-3 место у меня поделили Кофессия (Шушеров, извиняюсь если не правильно услышал фамилию) и Каберне (М.Акованцев).
У многих вызвал вопрос виноград Кофессия, в частности его поздний срок созревания. Автор вина утверждал,что он созревает в Воронежской области во второй половине сентября. Д.Руденко подтвердил, что вино действительно похоже на вино из винограда сорта Кофессия.
Выше писалось, что лучшее вино было представлено из привозного винограда. Не совсем так. Лично у меня меньше всего баллов набрало вино из привозного Каберне. Еще из лично моих разочарований-вино из Маркетта. А ведь только взял черенки...Теперь и не знаю, стоит ли им заниматься.
Отдельное спасибо Д.Руденко за его комментарии "в кулуарах" по винам из разных сортов винограда, в том числе из не представленных на дегустации.

----------

ВІGGER:
А ось і враження від самого пана Д.Руденка, від Кефесії на дегустації у Воронежі:

DadCaptain
Сообщений: 798
Рейтинг: 6659 Re: Домашнее виноделие. Часть II
________________________________________
Цитата:
Сообщение от BIGGER
Вопрос собственно по вину - насколько близко оно к Кримскому "Черному Доктору"
Пан может писать по украински - пан Руденко муви по польску бардзо вольне и розуме по украиньску теж.

Что касается Вашего вопроса, то вино было сухое и принципиально другим, не таким, как "Черный доктор". Однако, за последние годы, мне довелось несколько раз пробовать Кефессию именно в виде сухого вина, из емкостей и бочек и то воронежское вино, что мы пробовали, имело некоторые общие черты в аромате с сортовой Кефессией.

Я ни в коем случае не могу подтвердить, что это вино было сделано из винограда сорта Кефессия, но и поводов сказать, что это не так - у меня нет. В целом - похоже. Оно или нет? Не знаю.
__________________


BIGGER
Рейтинг: 1211 Re: Домашнее виноделие. Часть II
________________________________________
Щиро вдячний пане Денисе за відповідь! Достукатись до автора нема змоги, він не форумчанин. Мені на 50 паралелі мріяти про ЧД (Кефессію) навіть недоводиться, але турбував Вас опівночі та задав питання недарма, чекають посадки на весну 3 саджанця саме такої "ранньої" Кефессії з армянськими корнями...



DadCaptain

Сообщений: 798
Рейтинг: 6659 Re: Домашнее виноделие. Часть II
________________________________________
Цитата:
Сообщение от BIGGER
чекають посадки на весну 3 саджанця саме такої "ранньої" Кефессії з армянськими корнями...
Удачи Вам с саженцами, пусть приживутся, вырастут и дадут хорошее вино!



Для чого все це дослідження. Це все показує, що реально існує дуже цікавий, обоєполий, ранньо-середній ХЗЧ Армянський Чорний Доктор. Існує давно! І я в цей ХЗЧ ВІРЮ, Магарачу зараз - НІ. Майже впевнений, така сама чудасія і з клонами КС - Гвієне та Бордо!

Просто існує погана звичка, все що приваблює, цікаве, і погано лежить (безхозне), треба стирити (отжать - по русскі). Хоч Крим наче зовсім непогано лежав.
__________________
Слава Україні !!!

Отправлено спустя 49 минут 45 секунд:
- ось тут Плясунов про ЧД

Отправлено спустя 2 минуты 26 секунд:
- ось тут Питель І.Ф. про стан справ та причину свого уходу

Отправлено спустя 3 минуты 4 секунды:
а ось тут Магарач в особі Лиховського В.В. вже продає створений, дослідженний років з 5ть, випробуваний, затверджений та вирощений, по технології "дайошш п'ятирічку за 3 роки" супер сорт Кефесія Магарача! І чомусь без зазначення батьківської пари!!!! :lol:
WELLCOME то rusland :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
За це повідомлення автора biggerподякували (всього 2):
sania, Виносад
Рейтинг: 11.11%
 


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#2

Повідомлення sania »

bigger писав: Привіт всім! Вирішив відкрити тему, по надзвичайно цікавому ХЗЧ, Кефесія або Чорний Доктор(Вірменський)
Доброго дня!
Не сприйміть як образу все що я надалі буду писати....
Електронна Ампелографія основоположний форум цієї інет-конференції. Вона регулюється своїми особливими правилами viewtopic.php?p=3185#p3185 ( пункт 4). Правилами , задумом і власне самою назвою не передбачено появу описів будь-яких хзч. Про різноманітні хзч можна писати в сусідній вітці - "Общее обсуждение сортов и ГФ винограда".
Я несказанно був би радий якби ще хтось окрім мене займався описом сортів чи гф винограду, але в межах дериктив прописаних в правилах і без хзч.
По хзч (Мукузані, Чернівецько-вірменсько-самарська Кефесія) я думаю що це просто щось зі старих ГПП які росли по всьому бувшому нєрушимому і попали до людей у яких мало мізків в голові і багата фантазія і вони зробили їм ребрендинг і дали друге життя під новим іменем.
За це повідомлення автора saniaподякували (всього 2):
Виносад, Рустам
Рейтинг: 11.11%
 


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#3

Повідомлення sania »

bigger писав: ось тут Питель І.Ф. про стан справ та причину свого уходу
bigger писав: а ось тут Магарач в особі Лиховського В.В. вже продає
Не слід протиставляти цих двох людей. Це одного поля ягоди!
За це повідомлення автора saniaподякували (всього 2):
Рустам, bigger
Рейтинг: 11.11%
 


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#4

Повідомлення bigger »

З офіційного опису сорту Кефесія Магарача (з сайту Лиховського В.В.):
Новый устойчивый к грибным болезням и филлоксере технический сорт винограда Кефесия Магарача (Магарач №10-08-8-3) среднего срока созревания . Ягода округлая, средней величины, сине-черная. Мякоть сильно окрашена без выраженного аромата. Окраска сока винно-красная.

Так як напівофіційно заявлена батьківська пара Кефесія Х Іфігенія, то Іфігенія:

(Неркарат х Назели)
["Магарач", Украина]
Ифигения - сорт винограда среднего срока созревания, винный. Цветок обоеполый. Гроздь средняя, цилиндроконическая с крылом. Средняя масса – 350 – 400 грамм. Ягода средняя, зелено-желтая, овальная. Кожица тонкая, вкус приятный, сортовой. Мякоть сочная.
Коэффициент плодоношения – 0,5, плодоносности – 1,0. Урожайность 95 – 100 ц/га. Неустойчивый.
Используется для приготовления игристых вин высокого качества.

А інший "родітєль", автохтонний сорт Кефесія

Кефесия - технический сорт винограда, выделен в Крыму в конце прошлого столетия. Ягода средней величины (диаметром 15-20 мм), круглая, иногда слегка овальная, окрашена в интенсивно черный цвет и покрыта густым пруином. Кожица довольно толстая. Мякоть сочная, приятная на вкус. Сок бесцветный. ФЖЦТ.Ведущие признаки сорта винограда Кефесия: почти цельные листья, закрытая, с налегающими лопастями, черешковая выемка; черные, средней величины, округлые ягоды с толстой кожицей, покрытой густым пруином; терпковатый вкус. Кефесия сорт позднего срока созревания. Сбор урожая целесообразно проводить в более поздние сроки. Неустойчивый. Виноград используют для производства оригинального марочного десертного вина Черный доктор, отличающегося гармоничным мягким вкусом с тонами шоколада и чернослива.

Тапер питання в студію! Чи це в Магарачі повна Офігенія, чи це просто в мене лижі не їдуть, можливо хто пояснить: :mrgreen:

1.Якщо заявлено, що Кефесія М. - стійкий до захворюваннь сорт, то який з двох нестійких батьків являється донором стійкості? Небудем навіть говорити за філоксеру.
2.Якщо була ціль створити ранню Кефесію, то де серед середніх та надпізніх батьків донор ранньостиглості?
3.Яке вино планувалося робити з нового сорту, той самий легендарний ЧД, чи можливо - Шампанське Чорний Доктор :mrgreen: ?


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#5

Повідомлення bigger »

Фото Вірменського Чорного Доктора (виноградник В. Плясунова):
ЧД.png
ЧД1.png
ЧД2.png


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#6

Повідомлення sania »

Не сушіть собі мізки. Магарач вже давно перетворився з профільного закладу високого рівня в шарашкіну контору. Але є люди яким це потрібно.
От наш маестро гіперактивних посилань якщо ще не заімєл, то я думаю найближчим часом стане щасливим обладатєлєм сєго чуда)))) :mrgreen:
Папізже відпишусь по темі більш об'ємно і детально!
За це повідомлення автора saniaподякували (всього 3):
bigger, Ģirts, Рустам
Рейтинг: 16.67%
 


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#7

Повідомлення bigger »

► Показати
За це повідомлення автора bigger подякував:
Рустам
Рейтинг: 5.56%
 


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#8

Повідомлення sania »

По морфологічних ознаках Кефесія Магарача і той Вірменський доктор дійсно дуже подібні. Щось точніше сказати важко.
За це повідомлення автора sania подякував:
bigger
Рейтинг: 5.56%
 


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#9

Повідомлення bigger »

Зацвів Чорний Дохтур ще біля 25 травня, що для нашої зони занадто рано, в ці терміни тільки Маркетт раніше думав стартувати, як і цього року. Дивувати не припиняє ще і тому, що це 2-й рік кущам. Хоча заради справедливості сказати, цьогоріч забіг початку вегетації десь біля 2х тижнів. Зазвичай, старт цвітіння був 7 червня. Поки все подобається, рівний глянцевий лист, майже без розрізів, світло-салатового кольору. Другі гронки видалив, перші - доволі невеликі...Побачим, шо за звєрь! :mrgreen:

ПиСи: Раптом хтось впізнає в ньому свого Вірменського Чорного доктора чи свою Кефессію :mrgreen:
Вкладення
0-02-04-1d72cfd96e69e02934cc5e76599989423fe0d220193abadbe719e52d82dbf646_full.jpg
0-02-04-932b0b0f6baccba7aa5b6f116102e8b9074dfc295f7352966c7b24609124e8e7_full.jpg


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#10

Повідомлення sania »

bigger писав: 30 травня 2018, 16:13Раптом хтось впізнає в ньому свого Вірменського Чорного доктора чи свою Кефессію
Якби Ліховського не копнули з Магарача, то він би безперечно впізнав Кефесію Магарача. :mrgreen:
Вирощуйте поки що так , без упізнання. Осінню я хотів би купити у вас з десяток чубуків і років за два я б зміг зробити якийсь порівняльний аналіз


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#11

Повідомлення bigger »

sania писав: 31 травня 2018, 09:57Якби Ліховського не копнули з Магарача

Упсс, не знав! Чув що там його машину на укр.номерах (Маріупіль) намагались пошкодити, кричали "вали на Дуанбасс"...знущались кароч. Можливо і сам не витримав...Значиццоо, тепер ця вся історія поросте билинами і чутками....і будуть нащадкам на ніч розповідати, що то таке було, незрозуміле - Магарач, і якими генетичними експериментами там раніше займались, і зараз над людьми займаються :mrgreen:

за черенками діло не стане, от розкочегарю свої кущики і як передам Вам пане Саня, цьогоріч, пляшечку моносортової Кефессії! :mrgreen:

пісі: і да, треба буде точно глянути тип, щоб хоч не виявився жіночий...бігло глянув, так наче - ні.
За це повідомлення автора bigger подякував:
sania
Рейтинг: 5.56%
 


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#12

Повідомлення bigger »

Спеціально перевірив, на 03 червня ЧД майже відцвів. Зі складнощами, але знайшов ще квітучу зав'язь..Ура - цвіт Чорного Доктора (мого)- обоєполий! Соррі, що без фотографії, щоб якісно сфоткати квіт, треба дуже якісна оптика....Тепер думаю, психонути і досадити (весною, чи точніш вже - літом :mrgreen: ) ще кущиків...

ЧД рулить і затьмить Кримський автохтон і Магарачську Ахвігєнію! :mrgreen:


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#13

Повідомлення sania »

bigger писав: 05 червня 2018, 00:10Спеціально перевірив, на 03 червня ЧД майже відцвів. Зі складнощами, але знайшов ще квітучу зав'язь..Ура - цвіт Чорного Доктора (мого)- обоєполий! Соррі, що без фотографії, щоб якісно сфоткати квіт, треба дуже якісна оптика....Тепер думаю, психонути і досадити (весною, чи точніш вже - літом :mrgreen: ) ще кущиків...

ЧД рулить і затьмить Кримський автохтон і Магарачську Ахвігєнію! :mrgreen:
Два питання:
А де ви літом садженців візьмете?
І звідки така впевненість що затьмить?


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#14

Повідомлення bigger »

sania писав: 05 червня 2018, 07:19Два питання:
Привіт Саня! Так це я так, напівжартома...але саджанці спробую дістати,(або хоч ями приготую накрайняк), а на рахунок впевненості...ну я бачу як всі 3 кущі одночасно, не дико потужно, а саме так як треба технарю розвиваються, ніякого жирування, 2-а вже мають зав'язь, чистенькі, болячок небуло (з 1 обробкою до цвітіння)...Поки подобається, ну і просто чомусь відчуваю потенціял, "спінним мозгом чувствую!" :mrgreen:

Помоніторим кароч цього звєря безпородного...Хотів йому до пари Мукузані Варонежский М. Акованцева,(такий собі а-ля майданчик дослідження різних ХЗЧ) та він і сам вже в ньому розчарувався :mrgreen:


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#15

Повідомлення bigger »

Чорний Дохтур має червоні суцвіття, незвично!

Отправлено спустя 1 минуту 44 секунды:
Декілька днів тому взагалі були як вогники на новорічній ялинці, на сьогодні якось так:
Вкладення
IMG_20190518_095507.jpg
IMG_20190518_095523.jpg


Аватар користувача
bigger
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 143
З нами з: 09 листопада 2016, 14:28
Звідки: Україна, м.Київ
Дякую (а): 386 разів
Подякували: 156 разів

Re: ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#16

Повідомлення bigger »

Зимою 2021 на винограднику температура падала до -24. Весь винорадник був не вкритий на зиму. Втрата до 95%...вимерзли бруньки, врожаю звісно не буде. Виноградник відновлюється...Дуже небагато сортів витримало достойно таку температуру.
Чорний дохтур взагалі не помітив ніяких катаклізьмів. На самих кінчиках кордонів вимерзли бруньки на плодових стрілках, а так, взагалі можна сказати, що пережив морози -24 (а можливо і більще, бо сусіди говорять про -27) прекрасно! Вже відцвів і зав`язався. Реально порадував.
За це повідомлення автора biggerподякували (всього 2):
sania, Александ72
Рейтинг: 11.11%
 


Аватар користувача
sania
освоившийся
освоившийся
Повідомлень: 2908
З нами з: 15 лютого 2015, 12:00
Звідки: Львівська обл.
Дякую (а): 595 разів
Подякували: 2959 разів
Контактна інформація:

Re: ХЗЧ Вірменський Чорний Доктор

#17

Повідомлення sania »

bigger писав: 05 червня 2018, 10:44 Привіт Саня! Так це я так, напівжартома...
Та воно усе останнім часом робиться якось жартома. Деколи від тих жартів в піт холодний кидає
По ходу Акованцев М. О. жартома відкрив якусь скриньку пандори коли явив світу Піно мічурінскій і Мукузані варонєжскій.
Подивиився пару відосів на Ютуб. Ну що сказати - авторитетні виноградарі-малороси вже без всяких називають цей хзч - "ізвєстний арьмянскій сорт". Правда не уточнюють звідки ноги ростуть у цієї ізвєснасці. Ну то таке .....
bigger писав: 31 травня 2018, 10:53 за черенками діло не стане, от розкочегарю свої кущики і як передам Вам пане Саня, цьогоріч, пляшечку моносортової Кефессії!
Агов......вже 5 літ минуло і ні пляшечки ні черенків)))))
bigger писав: 05 червня 2018, 10:44 просто чомусь відчуваю потенціял, "спінним мозгом чувствую!"
на вас з Філоничем уповаю))))


Відповісти

Повернутись до “Загальне обговорення сортів і гібридних форм винограду”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей